Комунальне некомерційне підприємство Володарської селищної ради "Володарська лікарня"

Всесвітній день здоров’я

 

КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

«КИЇВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я»

           

 

           

 

Всесвітній день здоров’я

                                       

                                                                                                                                                                       

 

                                                 

 

 

 

 

 

 

 

 

Київ - 2020

       Дата святкування Всесвітнього дня здоров’я приурочена дню створення Всесвітньої організації охорони здоров’я, відомої нам під абревіатурою «ВООЗ», а точніше дню прийняття статуту цієї організації. Статут ВООЗ було прийнято 7-го квітня 1948-го року, тоді ж, на першій сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я і виникла ідея проводити це міжнародне свято. До 1950-го року цей день відзначався 22-го липня, в день, коли сталася масштабна ратифікація запропонованого Статуту ВООЗ, потім День закріпився за нинішньою датою.          

     Найголовніше в житті кожної людини  – здоров’я. Від стану здоров’я залежить все, абсолютно все в нашому житті. Для того, щоб підкреслити важливість збереження здоров’я, закликати нас берегти власні сили і вчитися звертати увагу на сигнали, що подає організм, було створене особливе свято – День здоров’я. Загальне охоплення послугами охорони здоров'я означає, що всі люди можуть отримувати якісні послуги охорони здоров'я там і тоді, де і коли вони їх  потребують, не відчуваючи при цьому фінансових труднощів.

      Ніхто не повинен робити вибір між хорошим здоров'ям та іншими життєвими потребами.

     

      Загальне охоплення послугами охорони здоров’я досяжне. Деякі країни домоглися великих успіхів. Їх завдання - підтримувати охоплення на рівні, що відповідає очікуванням людей.

      Охоплення послугами охорони здоров’я - це ключ до здоров'я та благополуччя народів і країн.

       Різні країни по-різному просуваються до загального охоплення послугами охорони здоров’я - універсального засобу не існує. Але кожна країна повинна докладати зусилля для забезпечення загальним охопленням послугами охорони здоров’я.

      Для забезпечення дійсно загального обслуговування охорони здоров'я необхідно, щоб системи охорони здоров'я були орієнтовані не на хвороби і інститути, а на людей.

      Кожен може зробити внесок у забезпечення загального охоплення послугами охорони здоров’я, взявши участь в обговореннях.

      Надихати - підкреслюючи, що особи, які формують політику, в силах перетворити здоров'я свого населення, висуваючи цю мету як хвилюючу і амбітну, і запрошуючи їх стати учасниками змін.

      Мотивувати - показуючи на конкретних прикладах, як країни вже просуваються до забезпечення загального охоплення послугами охорони здоров’я, і пропонуючи іншим країнам знайти свій власний шлях.

      Направляти  -  надаючи методики для структурованого політичного діалогу про те, як просуватися до загального охоплення послугами охорони здоров’я на місцевому рівні, або як підтримувати зусилля інших країн у цьому напрямку (наприклад, розширюючи охоплення послугами, покращуючи якість послуг, скорочуючи виплати зі своїх власних коштів).

      Якість охорони здоров’я є одним з критеріїв, які визначають якість життя людини. Згідно статистичних даних, Україна є одним з лідерів по кількості ліжок на 1000 жителів, що є свідченням низької якості медичних послуг. Сучасна система охорони здоров'я іде шляхом підвищення якості медичних послуг, впровадження новітніх технологій, що і дозволяє зменшувати цей показник.

      Залучення суспільства до проблем громадського здоров'я є одним із важливих факторів його збереження.

Мета – європейські стандарти життя, де право на здоров'я громадянина стане найвищою цінністю держави.

       

        Здоров’я може мати дуже дорогу ціну. І переважно це стосується спроб повернути його на своє місце. У Всесвітній день здоров’я ми бажаємо всім його надійного зберігання.

Всім хворим - якнайшвидшого одужання. Медикам - хорошої матеріальної і технічної бази. Всім нам - бути здоровими і життєрадісними!