Комунальне некомерційне підприємство Володарської селищної ради "Володарська лікарня"

Всесвітній день травматолога

 

            

 

 

   КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

«КИЇВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я»

 

 

 

 

 

 

 

Всесвітній день травматолога

                                         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Київ – 2020

       

 

20 травня в усьому світі відзначають День травматолога. Професія лікаря-травматолога гідна великої поваги, оскільки це не тільки спеціальність, а й покликання. Лікар-травматолог має бути фахівцем своєї справи, мати високу кваліфікацію і досвід, постійно самоудосконалюватися адже від його знань та вмінь залежать здоров’я і життя пацієнта. У всьому світі в цей день будуть приділяти увагу і вшановувати травматологів, проводити спеціальні заходи.

Сучасна травматологічна наука стрімко розвивається. Сьогодні в арсеналі лікарів-травматологів є засоби, які дозволяють врятувати хворого та швидко повернути його до звичного життя. Гіпс і скальпель дедалі частіше поступаються новим методикам – малоінвазивним, ендоскопічним, мікрохірургічним. З'являються біологічно інертні імплантати, в діагностиці і лікуванні використовуються комп’ютерні технології. Багато залежить і від спеціалістів.

Травматологи кожен день стикаються з безліччю травм своїх пацієнтів, іноді трапляються дуже складні і важкі випадки, але завжди можна розраховувати на їхній досвід і компетентність. Готовність лікарів-травматологів прийти на допомогу зберігає життя і здоров’я при найрізноманітніших пошкодженнях.

Травматологія (від грец. trauma – ушкодження, logos – вчення) – це не вузьке поняття обмежене рамками лікування травм опорно-рухового апарату, а широкий комплекс науково обґрунтованих теоретичних, практичних і організаційних положень, що охоплюють питання патології, клініки і лікування постраждалих.

Травматологія- прародителька всіх хірургічних спеціальностей, отримала свій розвиток в результаті неминучості травм та поранень у всі часи і народи. Лікарі травматологи щодня стикаються з безліччю найрізноманітніших травм своїх пацієнтів, іноді трапляються дуже складні і важкі випадки, але завжди можна розраховувати на їхній досвід і компетентність.

 Витоки травматології виходять із стародавніх часів. Результати лікування переломів кісток були відомі десятки тисяч років тому, про це свідчать археологічні знахідки. Про мистецтво лікування переломів свідчать також знахідки мумій за 2500 років до н.е.

Вже тоді переломи лікували, дотримуючись принципів іммобілізації відломків кісток. У IV ст. до н.е. виклав свої знання з медицини Гіппократ. В його трактатах викладена симптоматика і методи лікування вивихів і переломів. Багато з цих методів в подальшому стали прототипами різних апаратів, а метод вправлення вивихів по Гіппократу не втратив своєї цінності і сьогодні. Вчені середньовіччя та більш пізнього періоду продовжили розробку питання вивихів і переломів кісток, ампутацій кінцівок та ін. У розвитку травматології, як і хірургії взагалі, сприяли видатні відкриття ХІХ ст., а саме введення наркозу, антисептики і асептики, гіпсової пов’язки і рентгенівських променів, значення яких для травматології величезне. Значний внесок у розвиток травматології зробив Н.І. Пирогов. Він детально розробив і застосував у клінічній практиці безпідкладочну гіпсову пов’язку, яка є важливою ланкою лікування і основним принципом травматології.

В сучасному світі травматизм і смертність внаслідок травми постійно зростає. Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, від травм щороку гине 2 млн. чоловік, а травми різного ступеня тяжкості отримують близько 30 млн. людей. Травматизм це не тільки медична, а і соціальна проблема сучасного суспільства. Вчені України, не в останню чергу, зробили суттєвий внесок у вивчення травми: розробку принципів раннього сортування, покращення показань до переливання крові, створення мережі банку крові і плазми, а також мобільних служб швидкої допомоги. В наш час щороку з’являються виноходи за допомогою яких хворі з травмою можуть зберегти свій повноцінний статус. Але незважаючи на досягнення, коефіцієнти смертності від травми в світі зростає, а в Україні тривожно високі. В Україні причинами є, насамперед, недостатнє фінансування усієї системи надання допомоги травмованим пацієнтам, відсутність або недостатність сучасного діагностичного та лікувального устаткування і відповідних фармакологічних засобів, відсутність системи центрів травми, створеної вже в усіх розвинутих країнах світу. Також надання допомоги хворим з травмою залежить від соціальних проблем у суспільстві (військові дії, алкоголізм, погані дороги тощо). Незважаючи на труднощі компетентність і досвід лікарів-травматологів щоденно забезпечують здоров’я травмованих пацієнтів.

 

У цей святковий день ми приєднуємося до численних привітань лікарям-травматологам та бажаємо від щирого серця, щоб ваша сумлінна праця увінчалася шаною і достатком, а тепло людської вдячності зігрівало вас і додавало сили та енергії. Здоров’я, миру, успіхів, злагоди, благополуччя. Зі святом Вас!